Czym jest pozycjonowanie?

Czym jest pozycjonowanie – Pozycjonowanie strony w dzisiejszych czasach to proces który nie może być ignorowany to wręcz twój obowiązek, jeżeli chcesz aby Twoja firma zaistniała w Internecie musisz zwrócić baczną uwagę jak wypozycjonowana jest Twoja strona. 

Czym jest Pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron www (nazywane także SEO) w wyszukiwarkach internetowych to działania mające na celu zwiększenie widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwania na najpopularniejszych wyszukiwarkach Google, Bing, Yahoo oraz innych mniej popularnych. Im wyższa pozycja Twojej strony w wynikach wyszukiwania, tym więcej osób ją odwiedzi. Pozycjonowanie jest jedną z najbardziej opłacalnych metod marketingu w internecie.

Ile trwa pozycjonowanie?

Aby zdobyć wysokie wyniki w wyszukiwarkach Google, Yahoo, Bing nowo dodana firma musi zdobyć renomę, tz musi zwrócić na siebie uwagę aby być bardziej rozpoznawalną wśród setek innych stron www. 

Renomy marki czy produktu nie da się zdobyć z dnia na dzień. Proces ten trwa miesiącami i to niezależnie od tego, która firma zajmuje się pozycjonowaniem twojej strony.

Przyjmij, że pierwsze efekty pozycjonowania w postaci zwiększonego ruchu na Twojej stronie będzie widoczne dopiero po 3 – 5 miesiącach od rozpoczęcia pozycjonowania. Bardzo często w pierwszych 3 miesiącach odwiedzalność Twojej strony może być bez większych zmian.

W 88% przypadków pozycjonowanie powinno być wykonywane w sposób ciągły. Kilkudniowa przerwa w zaprzestaniu działań pozycjonowania może spowodować zaniżenie wyników w wyszukiwarkach. W dzisiejszych czasach pozycja Twojej strony jest także zależna od pozycji stron Twojej konkurencji, z tego też względu pozycjonowanie powinno być weryfikowane i aktualizowane w czasie rzeczywistym.

Pozycjonowanie to długotrwały proces zdobywania kluczowych pozycji nie tylko w wyszukiwarkach Google , Bing, Yahoo ale także na mapach w serwisach Video np YouTube czy Vimeo oraz w serwisach lokalnych np, Yelp a nawet także w serwisach spolecznosciowych facebook czy Instagram…

Nie ma czegoś takiego  jak pozycjonowanie od czasu do czasu czy np. co drugi miesiąc – Pozycjonowanie na raty nigdy nie przyniesie oczekiwanych rezultatów pamiętaj ze w tym czasie setki innych stron także twojej konkurencji walczy o najwyższe wyniki. Twoje krótkotrwałe zawieszenie może spowodować drastyczny spadek w wynikach wyszukiwania.

 

Warto wiedzieć

  • SEO = Search Engine Optimisation
  • PPC = Pay Per Click
  • SEM = Search Engine Marketing
  • SEM = SEO+PPC

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Ze wzgledu na ogromna konkurencje od wielu już lat aby zdobyć wysokie pozycje w wyszukiwarkach pozycjonowanie trzeba wykonywać ręcznie, a nie tak jak kiedyś automatycznie, wymagany do tego jest ręczny proces weryfikacji każdej Twojej strony www, oraz autorskie wdrożenie niepowtarzalnych treści. (przez tzw. copywriterów) ponadto aby Twoja strona zostala zauwazona i zdobyła wysokie pozycje w wyszukiwarkach musi być także połączona z innymi stronami (tz musi posiadac tgz back links) które zawierają wysokie pozycje w internecie, zdobycie backlinks to bardzo żmudny i niewdzięczny process który przeważnie trwa bardzo długo. Pozycjonowanie to także wiele bardzo kompleksowych programów i płatnych licencji.

Z tego też względu ceny za pozycjonowanie niejednokrotnie są bardzo wysokie, Jeśli pozycjonowanie ma być skuteczne bardzo często nie da się obniżyć jego cen poniewaz dobre pozycjonowanie to zmudny manualny process.

Na „Strony Chicago” pozycjonowanie w wersji podstawowej startuje od $500/miesiąc, a w budżecie rekomendowanym dla małych firm – $850/miesiąc. W większości przypadków najbardziej optymalna cena to około $1000

Duża część firm pozycjonujących strony (szczególnie z indi, pakistanu) oferuje swoje usługi już od $100 do $500 miesięcznie. W takich cenach nie ma żadnych realnych szans, by w takim budżecie wykonać tą usługę inaczej, niż w sposób automatyczny, co jak wiemy przeważnie kończy się karą dla pozycjonowanej witryny.

Jeśli masz w planie wydać na pozycjonowanie budżet rzędu $100~$300 miesięcznie, polecamy przeznaczenie to na innego rodzaju marketing, ponieważ w pozycjonowaniu za tą cenę można sobie bardziej zaszkodzić, niż pomóc.

Jeśli Twój budżet to maksymalnie $100~$300/miesiąc zapytaj nas o alternatywne opcje marketingu.

Zadzwoń, napisz SMS 773-800-1520 lub napisz Kliknij Tutaj

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *